Choď na obsah Choď na menu
 


Články o kaktusoch a sukulentoch

Príspevky

Terminologický slovníček

27. 3. 2011

Obrázok

 

Farebné kaktusy alebo...

27. 3. 2011

Obrázok Farebné formy kaktusov alebo presnejšie Pigmentové abnormity...

 

Teploty v období vegetatívneho pokoja - alebo pri akej teplote zimovať?!

27. 3. 2011

Už mnoho ráz mi bola spomenutá otázka pri akej teplote zimovať kaktusy?! Ja osobne som všetky kaktusy (okrem Zygocactusov ) zimovala pri teplote ktorá neklesla pod 5°C a nevystúpla nad 10°C a viac. Len že ako všetci počas nášho krátkeho života, aj ja som sa po niekoľkých mesiacoch zaoberania sa kaktusmi, začala viac zaujímať o to, ktorý kaktus pri akej teplote zimovať? Jeden člen z nášho klubu bol taký láskavý a preposlal mi emailom informácie ktoré ma tak veľmi zaujímali... Rozhodla som sa že sa o tú informáciu podelím aj s Vami.

 

 

Systémové zatriedenie kaktusov

25. 2. 2011

Dnešná botanika pozná a eviduje vyše šesťsto tisíc druhov rastlín a možno aj viac! Závratnosť tohto čísla len zvyšuje okolnosť, že rastlinná ríša „Regnum vegetabile“, ktorá z tohto obrovského počtu rastlinných druhov pozostáva, rozprestiera sa na ploche piatich svetadielov Zeme.

Svet vegetácie, tento neprehľadný a zvláštny svet života je príliš veľký a príliš zložitý, aby sa človek, jeho milovník – či už vedec alebo amatér – mohol v labyrinte rozmanitých druhov, v mori názvov a pomenovaní pohybovať s istotou. Pravda, jeho mnohotvárna krása a tajuplnosť lákajú, aby sa o to pokúsil.